CERAMIKA

Zajęcia prowadzi: Małgorzata Iwanicka tel. 535 001 435

poniedziałek  14:45 – 17:45  (sala nr 8) I piętro

WARSZTATY CERAMIKI I MAŁEJ FORMY RZEŹBIARSKIEJ dla dzieci

Skąd się bierze glina? Jak tworzyć w glinie? Jak malować swoje prace i jak je szkliwić!

Glina, to naturalny bardzo plastyczny i przyjazny dla dzieci materiał. Odkrywając możliwości plastyczne gliny dzieci tworzą niesamowite przedmioty i rzeźby pobudzając w ten sposób swoją wyobraźnie i kreatywność. To doskonały sposób na wyciszenie emocji i spożytkowanie nadmiaru energii.

Właściwości terapeutyczne gliny doskonale rozwiązują problem wytrenowania sprawności rąk i palców. Praca z gliną świetnie wpływa na rozwój małej motoryki tak ważnej dla przyszłego pisania, rysowania, trzymania przedmiotów, wycinania. Każdy etap pracy sprawia, że dziecko rozwija się nie tylko manualnie, twórczo, ale również ma ogromną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, podbudowuje wiarę w swoje siły, możliwości i umiejętności.

Dzieci na zajęciach z ceramiki uczą się projektowania, planowania kolejnych działań, współpracy w grupie, samodzielności i cierpliwości. Warsztaty dają możliwość dobrej zabawy z okazją do pobrudzenia rąk, co sprawia dzieciom niesamowitą radość i wprawia je w dobry nastrój.

WARSZTATY CERAMIKI I MAŁEJ FORMY RZEŹBIARSKIEJ dla młodzieży i dorosłych

Warsztaty ceramiczne pobudzają naturalną, drzemiącą w nas wszystkich aktywność plastyczną, są doskonałym sposobem  na rozładowanie i likwidowanie wszelkich napięć emocjonalnych. Wyciszają. Uszczęśliwiają. Formowanie z gliny jest świetną kreatywną zabawą, podczas której można odkrywać swoje możliwości i talenty, realizować fantastyczne pomysły, cieszyć się tworzeniem rzeczy pięknych i niepowtarzalnych.

To oferta także dla tych, którzy uświadomią sobie, ze czasem warto poświęcić czas i wzbogacić go o przyjemności  dla siebie a nie tracić go tylko na konieczności .

 Teoria i praktyka, które zdobędą uczestnicy na warsztatach pozwoli na tworzenie unikatowych form zarówno użytkowych jak i dekoracyjnych. Każdy uczestnik tworzy to co chce, korzystając z fachowej pomocy artysty plastyka. 

                                                                                                                     

Zajęcia prowadzi Małgorzata Iwanicka artysta plastyk, ceramik, członek Polskiego Związku Artystów Plastyków PSU; Oddział w Warszawie, certyfikowany terapeuta ręki I i II stopnia, pasjonat sztuki. Zajmuje się rzeźba ceramiczną, ceramiką artystyczną i użytkową, wzornictwem, projektowaniem, zdobieniem form ceramicznych.

Tel.535001435, fb Pracownia Ceramiki Artystycznej Glipianka