prawdziwi cyganie

Część 5/8 Kali Rat/O prawdziwych Cyganach

Wielu określa go mianem najwybitniejszego romskiego artysty i zarazem kustosza cygańskiej pamięci. Niewielu jednak wie, że w 1953 r. był instruktorem muzycznym w Pyrzyckim Domu Kultury. Edward Dębicki, bo o nim mowa, muzyk, kompozytor, poeta, wirtuoz akordeonu jest gościem naszego dzisiejszego odcinka.

Kali Rat – projekt Pyrzyckiego Domu Kultury. Zaczęło się tak jak powinny rozpoczynać się wszystkie dobre historie. Od spotkania ludzi. Wybrane historyczne miejsce – siedziba pyrzyckich Romów również mu sprzyjała. To tutaj powstał pomysł na wspólne działanie, w które zaangażowali się chętnie: gospodarze miejsca, pracownicy domu kultury i zaproszeni goście.

O prawdziwych Cyganach- w obiektywie Pyrzyckiego Domu Kultury

wystąpili:

Edward Dębicki

Zygmunt Tabaczyk

tancerki:

Halina Łakatosz

Mura Galicka

 

Realizacja nagrania:

Grażyna Starzyńska – kierownik produkcji

Romuald Fijałkowski – zdjęcia

Ryszard Zgłobicki – dźwięk

Katarzyna Pluta – realizacja planu

Piotr Lasocki – światło

Maksymilian Świergul – montaż

Rafał Roguszka – koncepcja programowa

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przy aprobacie Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu: Program integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020.

Projekt został zrealizowany w ramach zadania: Edukacja kulturalna i zachowanie tożsamości etnicznej Pyrzyckich Romów w ramach Kali Rat Produkcja:Pyrzycki Dom Kultury, Gmina Pyrzyce we współpracy ze Stowarzyszeniem Romów Patra w Pyrzycach

PYRZYCE 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *