MKID

Pierwsza galeria sztuki w Pyrzycach

Miło nam poinformować Państwa, że Pyrzycki Dom Kultury otrzymał dofinansowanie na zadanie realizowane Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu INFRASTRUKTURA DOMÓW KULTURY 2019, na „Zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia Galerii w Pyrzyckim Domu Kultury” w kwocie 30 000zł.

Będzie to długo wyczekiwana szansa na utworzenie pierwszej profesjonalnej niezbędnej przestrzeni ekspozycyjnej – Galerii Sztuki w Pyrzycach.
Obecnie brakuje miejsca do prezentowania własnych osiągnięć plastycznych dzieci, młodzieży i seniorów jak i konfrontowania ich z prezentacjami z zewnątrz.

Inwestycja ta stanowi również szansę na dynamiczny rozwój instytucji i podniesienie jej prestiżu w przestrzeni do tej pory mało rozwijanej z zastosowaniem nowych technologii przy realizacji prac z zakresu sztuki i edukacji. Powstanie Galerii to wzmocnienie instytucji w zakresie edukacji kulturalnej, szansa do eksperymentowania i nauki odważnego myślenia nieopartego na zastanych schematach. Swoim zakresem Galeria będzie angażować do realizacji różne grupy społeczne.

Pierwsze prace nad galerią rozpoczną się już w lipcu tego roku a pierwsza wystawa jest zaplanowana na listopad 2019.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *