MKID

Pierwsza galeria sztuki w Pyrzycach

Miło nam poinformować Państwa, że Pyrzycki Dom Kultury otrzymał w ramach programu Infrastruktura domów kultury 30 000 zł na zadanie: „Zakup niezbędnego wyposażenia na potrzeby prowadzenia i utworzenia Galerii w Pyrzyckim Domu Kultury”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Będzie to długo wyczekiwana szansa na utworzenie pierwszej profesjonalnej niezbędnej przestrzeni ekspozycyjnej – Galerii Sztuki w Pyrzycach.
Obecnie brakuje miejsca do prezentowania własnych osiągnięć plastycznych dzieci, młodzieży i seniorów jak i konfrontowania ich z prezentacjami z zewnątrz.

Inwestycja ta stanowi również szansę na dynamiczny rozwój instytucji i podniesienie jej prestiżu w przestrzeni do tej pory mało rozwijanej z zastosowaniem nowych technologii przy realizacji prac z zakresu sztuki i edukacji. Powstanie Galerii to wzmocnienie instytucji w zakresie edukacji kulturalnej, szansa do eksperymentowania i nauki odważnego myślenia nieopartego na zastanych schematach. Swoim zakresem Galeria będzie angażować do realizacji różne grupy społeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *